درباره ما

موسسه آموزش عالی مهر اروند مجوز فعالیت خود را در حوزه فنی و مهندسی از وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری دریافت نموده است .

این موسسه دانشگاهی که تنها عضو مستقلی  از گروه آموزشی بین المللی مهر اروند است ، بر اساس برنامه ریزی انجام شده قرار است با حمایت یک شرکت مادر تخصصی در آینده تبدیل به یک مجتمع فنی و دانشگاهی  بین المللی شود .  

ذیلا با گزیده برنامه های محقق شده و آتی این گروه آشنا می شوید .

 

شرکت مادر تخصصی مجتمع فنی و مهندسی بین المللی فناوران مهر اروند

در گام اول به دلیل لزوم ایجاد زیر ساختهای لازم ، شرکت مادر تخصصی مجتمع فنی و مهندسی بین المللی فناوران مهر اروند در منطقه آزاد اروند و تحت مجوز این سازمان تاسیس و مجوز بهره برداری دریافت نمود . این شرکت قرار است به عنوان پشتیبان کلیه مجموعه های آموزشی و غیر آموزشی را حمایت نماید .

 

مجتمع فنی بین المللی (Vocational Trainning Centre)

پس از ایجاد شرکت نوبت به  پروژه بزرگ ایجاد یک مجتمع فنی و دانشگاهی رسید که در این زمینه و در گام اول حرکتهای آموزشی ، در  سال 1386 مجتمع فنی بین المللی آن به عنوان تنها مجتمع فنی بین المللی کشور ، با مجوز سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و در قالب همکاریهای بین المللی با سازمان آموزش عالی   TAFE استرالیا فعالیت خود را آغاز نمود و در خلال سالهای اخیر در حال گسترش آموزش های فنی و مهارتی بین المللی خود می باشد . تلاش این مجموعه تاکید و آموزش بر اساس متدولوژی های روز دنیا خصوصا متدولوژی CBT و CBEجهت آموزش مهارت های کاری (Vocayional Training )  و تربیت نیروی ماهر متناسب با بازار کار بوده و تاکنوان توانسته است خدمات بسیاری را در این زمینه ارائه نماید .


زبانکده بین المللی

پس از راه اندازی مجتمع و در گام سوم نوبت به تاسیس زبانکده گروه تحت مجوز وزارت آموزش و پرورش و با همکاری موسسات بزرگ آموزش دنیا بویژه موسسه نویتاس استرالیا و پیرسون لانگمن   و TAFE  استرالیا رسید که گروه فعالیت خود را در این عرصه گسترش داد . از آنجاییکه گروه در منطقه آزاد قراردارد لزوم توجه به بسترهای بین المللی شدن انکار ناپذیر بود و به همین واسطه با توجه به اهمیت زبان و نوع آموزش آن ضرورت راه اندازی این مرکز احساس شد و در حال حاضر با کیفیت ممتاز در حال ارائه خدمات می باشد . دانشجویان کلیه موسسات وابسته در این مرکز آموزشهای لازم را جهت زبان خواهند دید .

 

 موسسه آموزش عالی غیر انتفاعی مهر اروند

واحد دانشگاهی مهر اروند سومین حرکت گروه در استای برنامه ریزی انجام شده است ، که موفق به دریافت مجوز قطعی فعالیت از وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری گردید . این موسسه دانشگاهی در حوزه فنی و مهندسی و در سه رشته فعالیت خود را آغاز نموده و طبق برنامه ریزی انجام شده قرار است ضمن افزایش ظرفیت و رشته ها در سالهای آتی ، بر اساس تفاهم نامه های منعقد شده با دانشگاههای ممتاز استرالیایی و سایر کشورها ، پس از اخذ مجوزهای لازم از شورای گسترش وزارت علوم فعالیتهای دانشگاهی مشترک و بین المللی خود را با دانشگاههای معتبر و مورد تایید وزارت علوم گسترش دهد . در حال حاضر صرفا پذیرش از طریق کنکور سراسری ودر رشته های مهندسی متالورژی ، عمران ، ساختمان ، کامپیوتر و معماری در مقطع کاردانی و کارشناسی انجام می شود که با انشاءالله در سالهای آتی گسترش خواهد یافت .

 

ایجاد مراکز آموزشی ابتدایی ، راهنمایی ، متوسطه

بر اساس برنامه ریزی های گروه ایجاد مراکز آموزشی تاسطح دیپلم از دیگر فعالیتهای پیش رو است . در نظر است با اخذ مجوز های لازم از وزارت آموزش و پرورش مراکز آموزشی ابتدایی ، راهنمایی و متوسطه نیز فعالیت خود را نحت نظارت گروه آغاز نمایند .

با برنامه ریزی انجام شده و پس از تکمیل زنجیره فعالیت های آموزشی دانش آموزان از کلاس اول ابتدایی توسط یک تیم هماهنگ دانشگاهی آموزشهای خود را آغاز کرده و این تیم تاسطوح عالی دانشگاهی آنها را هدایت و متناسب با بازار کار آموز ش خواهد داد .

امیدواریم با همکاری مردم و مسئولین به ویژه مردم و مسئولان شهرهای آبادان و خرمشهر و استان خوزستان شاهد عملیاتی شدن باقی مانده برنامه های گروه و گشترش آن باشیم .